Šibenik je smješten na središnjem dijelu hrvatske obale Jadrana, u slikovitom, razvedenom zaljevu u koji utječe Krka, jedna od najljepših kraških rijeka Hrvatske.
Šibenik je smješten na središnjem dijelu hrvatske obale Jadrana na 43˚44' sjeverne zemljopisne širine i 15˚55 istočne zemljopisne dužine, u slikovitom, razvedenom zaljevu u koji utječe Krka, jedna od najljepših kraških rijeka Hrvatske. Prekrasnim gradom dominira katedrala Sv. Jakova, najznačajnije graditeljsko ostvarenje na području Hrvatske u 15. i 16. stoljeću, zbog čega je uvrštena na UNESCO-ov popis svjetskog kulturnog nasljeđa.
Šibenik se nalazi u najzaštićenijoj prirodnoj luci na Jadranu i glavni je grad, kulturno-prosvjetno, administrativno i gospodarsko središte Županije šibensko-kninske koje broji 51 553 stanovnika. Grad je poznat i po najvećem broju crkvi u staroj gradskoj jezgri među svim dalmatinskim gradovima. Većim dijelom su danas prenamijenjene u muzeje, galerije i slične izložbene prostore. Stara gradska šibenska jezgra predstavlja labirint uskih mediteranskih „kala", trgova i težačkih kuća, među kojima se mogu pronaći i plemićke palače. Temperature u Šibeniku su ljeti relativno visoke, međutim ublažuje ih ugodan vjetar maestral koji puše s mora ka kopnu.
Grad Vodice nadaleko je poznat po svojim tradicionalnim manifestacijama, ali i bogatoj klupskoj sceni i mnoštvu koncerata tijekom ljetne sezone tako da je omiljena destinacija osim nautičarima i mnogim mladim ljudima. Jednu od osnovnih karakteristika dalmatinskih gradova naći ćemo i ovdje – uske mediteranske uličice, međutim jedna među njima je posebna – tzv. Uska ulica, u kojoj se dvoje ljudi ne može mimoići.
U samom centru grada smješten je i jedini Akvarij i muzej pomorske tradicije u Šibensko-kninskoj županiji.
Split je ne samo glavno urbano, kulturno i prometno središte Dalmacije iz kojega vode putevi kopnom i morem u brojna ljetovališta Dalmacije nego je i sam sve češće cilj turista i izletnika. Drugi je najveći hrvatski grad s više od 200.000 stanovnika i 1700 godina dugom poviješći. Uz mnoštvo arheoloških, povijesnih i kulturnih spomenika, među kojima posebno mjesto svakako zauzima čuvena Dioklecijanova palača, dio svjetske baštine UNESCO-a. Bogat je i kulturni i zabavni život, osobito ljeti, kada se Split sa svojim trgovima, dvorištima i drugim prostorima pretvara u veliku pozornicu pod vedrim nebom.
Split grad i luka u srednjoj Dalmaciji, leži na poluotoku između istočnoga dijela Kaštelanskoga zaljeva i Splitskoga kanala dok zapadni dio poluotoka zauzima brdo Marjan (178 m). Poluotok Splita je okružen otocima Brač, Hvar, Šolta i poluotok Čiovo. Nalazi se na 43° 30' 51" sjeverne zemljopisne širine i 16° 30' 53" istočne zemljopisne dužine.
Zadar je grad iznimne 3000-ljetne povijesti i izuzetno vrijednog kulturnog naslijeđa. Smješten u samom srcu Jadrana, Zadar čini urbano središte Sjeverne Dalmacije kao administrativni, privredni, kulturni i politički centar regije u kojem živi 92.000 stanovnika. U spoju ljepote prošlosti i svih pogodnosti koje traži suvremeni putnik, Zadar nudi brojne turističke atraktivnosti. Nalazi se na 44°06'51" sjeverne zemljopisne širine i 15°13'40" istočne zemljopisne dužine. Razvio se na povoljnom položaju u središtu istočne obale Jadranskog mora, zaštićen arhipelagom zadarskih otoka od utjecaja otvorenog mora, što je imalo veliku važnost u razdoblju dominacije pomorskog prometa.
Višestoljetna burna povijest, razaranja i stvaranja ostavili su ožiljke, ali i brojne zapise vremena, današnju vrijednu spomeničku baštinu grada. Iz svih povijesnih razdoblja sačuvane su brojne crkve i spomenici kulture na kojima su vidljiva umjetnička graditeljstva svih stilova. Njih 70-ak nalazi se u samoj povijesnoj jezgri grada, dok njegovi ostali dijelovi s užom i širom okolicom broje preko 600 nepokretnih spomenika kulture.
Dubrovnik je u svijetu prepoznatljiv po svojim kulturno – povijesnim znamenitostima, koje je UNESCO zaštitio svojom poveljom iz 1979. godine i na taj ga način svrstao na listu svjetske kulturne baštine. Dubrovnik ni u kojem slučaju nije grad muzej, već grad pun muzeja koji živi punim životom. O kontinuitetu života u Dubrovniku svjedoče tragovi iz prapovijesti i helenističkog doba, ostaci antičkih i kasnoantičkih ulomaka pronađenih u podmorju Gradske luke. Povijesna gradska jezgra ima površinu od samo 13,38 hektara od čega zdanja stambene, javne i sakralne namjene zauzimaju 7,5 hektara. Ovdje, prema posljednjim raspoloživim podacima živi oko 3500 stanovnika. U Dubrovniku najviše dolazi do izražaja duboko i skladno prožimanje drevne baštine i suvremenog života. Na glavnom trgu i u njegovoj neposrednoj blizini su koncentrirane kapitalne građevine i najvrjedniji spomenici kulture, od crkve zaštitnika grada sv. Vlaha, palače Sponza i gradskog zvonika, do Kneževa dvora i katedrale.
U neposrednoj blizini Dubrovnika, sa zapadne strane, razigrao se najljepši dubrovački arhipelag, nazvan Elafiti - jelenji otoci, usko povezani s Dubrovnikom i cjelokupnom njegovom prošlošću. Otoci neviđene ljepote, vječni stražari dubrovačkog mora i obala, otoci neustrašivih kapetana i pomoraca Dubrovačke Republike i Dubrovnika sve do danas. To su: Koločep, Lopud, Šipan, Jakljan i Olip.
Idilično smješten u zaljevu oblika potkove, Umag pruža gostima najveću moguću udobnost i zaštitu. Gradić pun kontrasta, pun sukoba starog i novog, svojim posjetiocima slikovito govori o svojoj prošlosti. Umag, mali grad i luka na sjeverozapadnoj obali Istre, predstavlja „vrata Hrvatske u Europu“. Još od davnina, otkrili su ga rimski plemići i odlučili prisvojiti kao svoju ljetnu rezidenciju. Sjaj, raskoš i glamur tih vremena preslikava se i danas u venecijanskim kućama kojima obiluje stara umaška jezgra. Svega 40 kilometara udaljen od Trsta, 150 od slovenske prijestolnice Ljubljane i 50 nautičkih milja od Venecije - omiljeno je mjesto za odmor, s izuzetnim izletničkim mogućnostima. I zaleđe Umaga skriva dosad malo poznate turističke atrakcije, poput planinarenja, speleologije i ostalih aktivnosti za ljubitelje prave pustolovine.
Rovinj je bivše ribarsko, a danas turističko mjesto udaljeno od Pule 40-ak kilometara i mjesto koje je od davnina poznato kao grad čije klimatske odlike povoljno utječu na zdravlje. Stoga i danas ovaj grad i njegovi građani njeguju dugu tradiciju održavanja mjesta. Cijelo je priobalje, naime, uz dvadeset i dva otoka, zaštićena prirodna baština. Gradić zavodi svojim uskim srednjovjekovnim uličicama i toplim mediteranskim ugođajem. Glavna crkva sv. Eufemije sadrži relikvije svetice, a predstavlja jedno od najljepših baroknih ostvarenja u Istri. S platoa crkve pruža se pogled na more i mnogobrojne otočiće u daljini. Posjet Zavičajnom muzeju Rovinja i nizu rovinjskih galerija upotpunjava kulturni doživljaj. Okolica Rovinja isprepletena je mnoštvom rekreativnih, biciklističkih, jahaćih i pješačkih staza. No, zahvaljujući moru i onome što ono pruža, od jedrenja, otkrivanja podvodnog svijeta pa do terapijskih učinaka, Rovinj je danas mjesto susreta turista iz cijelog svijeta.
Nazovite nas
+385 (0) 22 312 999
Pišite nam
booking@ncp-charter.com